Sibirya Kurdu Nerede Yaşar?
15 Mayıs 2024

Sibirya Kurdu Nerede Yaşar?

Sibirya Kurdu Nerede Yaşar, Dünyanın en soğuk iklimlerini kendine yurt edinen Sibirya Kurdu Nerede Yaşar? Elbettekisoğuk iklimlerde yaşar. Soğuklara karşı çok dayanıklı olup, -60 derecede yaşayabilir. Husky olarak bilinir.

Bu ırk, asırlar boyu Sibirya'nın Çukçi halkınca kızak çekme, Ren geyiği sürüsü gütme ve bekçi köpeği olarak kullanıldılar. 1905 yılında bu köpekler Alaska ‘ya getirildi. Bu Bölge içinde 1925 yılında meydana çıkan Difteri salgınında gerekli olan ilaçları, bu köpeklerden oluşan bir sürü bu yere getirmeyi başarmış ve bu olaydan sonra, bunların başarısı insanların dikkatini üzerine çekmiştir.

Sibirya'nın sert kışında çalışan çok iyi iş gören köpek cinsidir. Husky yüksek dayanımlı, hafif yapılı bir kızak hayvanıdır. Çok süratli olmalarından dolayı arktik yarışlar için Malamute'deki kürk avcıları tarafından Kuzey Amerika'ya getirilmiştir.

Sibirya Kurdunun Yaşantısı: Büyük kar ayakkabılarını andıran tüyü, patilerini keskin buzlu zemine karşı koruma yapar. Kulakları yukarıda diktir. Sibiryalı Husky sık tüyleri, yünlü alt kürk ile yumuşak bir dış kürke vardır. Sibiryalı Husky güçlü yapısı olan bir köpektir. Yüzü ve vücudun altı beyaz, kalan kısımlar ise kurt grisinden gümüş griye doğru veya kum sarısından siyaha doğru değişim gösterir. Kahve ya da mavi gözlüdür. Birçoğu da birbirinden farklı göz renkleri ile dikkat çeker. Buz mavisi gözleri ile çok korkunç ve vahşi bir görünümü olsa da son derece yumuşak huyludur.

Çok İyi bir sürü köpeği olan Husky, iş arkadaşları ile de iyi anlaşır. Husky ev köpeği için oldukça talebi olsa da kızak köpeği olarak daha başarılı bir ırktır. Onlar aslında bir kızak köpeğidir.

Sibirya Kurdunun Karakteri: Sıkı kürkleri sebebiyle sıcak iklim için uygun değildir. Husky'ler oyuncu, kibar, ancak inatçı biraz da haylazdır. Bu neşeli köpekler, ailelerine çok bağlıdır. Geçinmesi kolay köpekler olup, sosyal, zeki, sakin ve çocuklara karşı sabırlıdırlar. Eğitimleri kolaydır, ancak, sadece kendileri için amaç taşıyan komutlara daha fazla uyarlar. Bu köpek fırsatçı olabilir. Eğitimi; sabırla, tutarlılık gösterip, Arktik bir köpek karakteri taşıdığı anlaşılırsa daha iyi eğitilir. Havanın soğuk olduğu zamanlarda iyi bir koşu arkadaşıdır. Havlamaları azdır, bu yüzden iyi bekçi olmazlar, Husky tuvalet eğitimi için güçlük çıkarır. Sibirya kurdu ulumayı çok sever. Bahçeli ev için daha uygundur. Husky ev içinde çok hareketlidir, beraber yetiştikleri zaman, diğer ev arkadaşları ile arası iyidir, ama küçük hayvanları avlayabilir. Yalnız kalmayı hiç sevmez, çabuk sıkılır Huskyler oldukça hareketli olup, çok fazla egzersize yapmaya ihtiyaç duyar, ancak sıcak havalarda egzersiz yaptırılmamalıdır. Husky göründüğünden fazla yemeğe ihtiyaç duyabilir. Başıboş dolaşma eğilimi vardır.

Sibirya Kurdu Nerede Yaşar Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sibirya Kurdu Neler Yapar?

Sibirya Kurdu Neler Yapar?

Sibirya Kurdu Nasıl Beslenir?

Sibirya Kurdu Nasıl Beslenir?

Popüler İçerikler

Sibirya Kurdu Kökeni

Sibirya Kurdu Kökeni

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Safkan Sibirya Kurdu Türleri ve Özellikleri

Safkan Sibirya Kurdu Türleri ve Özellikleri

Sibirya Kurdu Fiyatları

Sibirya Kurdu Fiyatları

Sibirya Kurdu Karakteri

Sibirya Kurdu Karakteri

Sibirya Kurdu Tüy Dökmesi

Sibirya Kurdu Tüy Dökmesi

Sibirya Kurdu Renkleri Nelerdir?

Sibirya Kurdu Renkleri Nelerdir?