Sibirya Kurdu Tüy Dökmesi
15 Mayıs 2024

Sibirya Kurdu Tüy Dökmesi

Sibirya kurdu tüy dökmesi; Bir köpeğin ihtişamını güzelliğini kusursuz bir biçimde sergileyen köpek Sibirya Kurdu veya diğer adı ile Husky'dir. Bütün köpek severler Sibirya Kurtlarını çok severler. Çok az insan bu tür Sibirya Kurtlarının kalın tüylerine, kurda benzeyen yüzüne, keskin bakışlarına bakıp güzel değil diyebilir. Eşsiz bir şekilde yaratılan Sibirya Kurtları zekâsından gözlerinden ve evin her köşesini keşfetme isteğinden anlaşılabilir. Sibirya Kurtlarının nazik yapısı, sayesinde özellikle ailenin sevilen üyelerinden birisi olur. Ayrıca kendi bölgesine giren yabancılara kadar herkese karşı sevecen yaklaşımlarını görmek mümkündür.

Sibirya kurdu tüy dökmesi

Sibirya kurtları tam bir aile köpeği olmasının yanında orta büyüklükte bir görünüme sahiptirler. Genel bakımı çok kolay olan bu köpeklerin tek ihtiyacı tüylerinin düzenli şekilde taranmasından ibarettir. Sibirya Kurtları genellikle sürü psikolojisi ile hareket eden bir ırk olmasının en büyük avantajı birçok kesimden yaşta insanla beraber yaşayabilmesine olanak sağlar özellikle çocukların bile rahatlıkla besleyebileceği bir köpek cinsidir. Eğitildiklerinde ve sosyalleştirildiklerinde herkesin sevebileceği sevecen bir yapıya sahip olurlar. Sibirya Kurtlarının bakımı aslında zor gibi görünen fakat bakıldığında basit bir şekildedir. O yüzdende Sibirya Kurtlarında bakım konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli unsur tüyleridir. Tıpkı bir kedi gibi okşanmak ve güzelleşmek ayrıca temizlik konusunda çok titiz hayvanlardır. Bir Sibirya köpeğinin tüy bakımı için düzenli taranması ve yılda iki kere banyo ile yıkanması yeterlidir. Sebebi tüylerinin kalın tellerden oluşmasından kaynaklanır. Ayrıca Sibirya Kurdu tüy dökümü olayı konusunda da çok avantajlı bir köpektir. Sibirya Kurtları çift katmanlı bir tüy yapısına sahip olmalarından ötürü haftada bir kez tüy taraması yapmanız yeterli olur.

Özellikle tüy dökme dönemleri boyunca bu yapacağınız taramalar tüylerin dökümünü en aza indirmeniz de yardımcı olur. Eğer çok sıcak iklimlerde yaşamıyor iseniz Sibirya Kurdu tüy dökümü sadece yılda iki kere gerçekleşir. Eğer sıcak bir iklimde yaşıyor iseniz bu köpeğiniz de daha fazla sayıda tüy dökümü mevsimine yol açar. Ayrıca belirli dönemlerde yine yılda en az iki kere Sibirya Kurtlarında tüy dökümü çoğalmasın diye kesilmesi gerekmektedir. Sibirya kurtları temizliğe çok önem veren bir köpek cinsidir. Tüylerinin yapısı gereği çok fazla oranda dökülme riski yoktur hele bir de haftalık taramaları yapıldığında bu miktar iyice azalır.

Sibirya kurdu tüy dökmesi; bu kurtlarda gereken bakım tımarları yapılmadığında çok tüy döken köpeklerdir.

Sibirya Kurdu Tüy Dökmesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sibirya Kurdu Kökeni

Sibirya Kurdu Kökeni

Sibirya Kurdu Özellikleri

Sibirya Kurdu Özellikleri

Haber Bülteni