Sibirya Kurdu Siyah Bakımı ve Özellikleri
15 Mayıs 2024

Sibirya Kurdu Siyah Bakımı ve Özellikleri

Sibirya kurdu siyah, Sibiryalı husky güçlü ve yapılı bir köpektir. Yüzü ve vücudunun altı beyaz, kalan kısımlar kurt grisinden gümüş griye, kum sarısında siyaha kadar değişik renkleri vardır. Kahverengi ya da mavi gözleri vardır. Sibirya kurtlarının gözleri farklı renkte olabilir. Buz mavisi gözleri, korkutucu ve vahşi bir görünüm verse de gayet yumuşak huyludur. Büyük kar ayakkabılarını andıran tüyleri patilierini keskin, buzlu zemine karşı korur. Kulaklar dik yukarıdan konumludur. Sibirya kurdu sık, yünsü bir kürke sahiptir.

Sibirya kurtları, kibar, oyuncu, inatçı ve haylazdır. Bu neşeli köpekler ailelerine çok bağlıdırlar. Zeki, sosyal, sakin ve geçinmesi kolay köpeklerdir. Çocuklara karşı sabırlıdırlar, herkesi sevdiklerinden, az havladıkları için iyi bir bekçi köpeği değildir. Kolay eğitilseler de sadece kendi açılarında amacı olan komutlara uyarlar.

Sibirya kurdu siyah eğitimi; Sabır, tutarlılık ve arktik köpek karakterinin anlaşılması ile mümkündür. Bu köpekler fırsatçı olabilirler. Hava sıcak olmadığı sürece iyi bir koşu arkadaşı olabilir. Sibirya kurtları tuvalet eğitimleri sırasında güçlük çıkarabilir. Bu ırk ulumaya bayılır fakat kolay sıkılırlar. Yalnız kalmaktan nefret ettikleri için iki tane beslemek iyi olur. Yalnız kalan sibirya kurtları etrafı kemirebilir, onların kızak köpeği oldukları unutulmamalıdır. Birlikte yetiştirilirse diğer ev hayvanları ile araları iyidir, ancak küçük hayvanları avlayabilir. Göründüklerinden fazla beslenmeye ihtiyaç duyabilirler, başı boş dolaşma eğilimleri vardır.

Sibirya kurdu siyah, Haraketli oldukları için apartman hayatına uygun değildir. Sık kürkleri nedeni ile sıcak iklimlere uygun bir ırk değildir. Bu ırk sürü halinde dolaşmayı sever. Oldukça fazla egzersize gereksinim duyarlar fakat sıcak havalarda egzersiz yaptırılmamalıdır. Sibirya yerlisi olan husky, alaska'ya 1909 yılında getirildi. Yıllar boyunca sibirya halkı tarafından kızak çekimi, ren geyiği çobanlığı ve bekçi köpeği olarak kullanıldı. Sibirya şartları için mükemmel bir iş köpeğidir. Dayanıklıdır küçük sürüler halinde saatlerce uyum içinde çalışmaya bayılır. Süratları nedeni ile kürk avcıları tarafında kuzey amerikaya götürülmüştür.

Sibirya kurdu siyah karakter özellikleri; Başka köpeklerle geçinme, çocuklarla anlaşma, itaat seviyesi, eğitilebilirlik, koruma özelliği, eğzersiz ihtiyacı, oyunculuk.

Sibirya kurdu siyah boyutları: Yükseklik dişilerde 51-56 cm, erkeklerde 53-60 cm, kilo erkeklerde 21-27kg, dişilerde 16-22 kg dır.

Sibirya Kurdu Siyah Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sibirya Kurdu Kökeni

Sibirya Kurdu Kökeni

Sibirya Kurdu Fiyatları

Sibirya Kurdu Fiyatları

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Beyaz Sibirya Kurdu Özellikleri ve Bakımı

Beyaz Sibirya Kurdu Özellikleri ve Bakımı

Sibirya Kurt Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Sibirya Kurt Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Sibirya Kurdu Neler Yapar?

Sibirya Kurdu Neler Yapar?

Sibirya Kurdu Cinsleri Türleri ve Özellikleri

Sibirya Kurdu Cinsleri Türleri ve Özellikleri

Kızıl Sibirya Kurdu Bakımı ve Özellikleri

Kızıl Sibirya Kurdu Bakımı ve Özellikleri