Sibirya Kurdu Fiyatları
09 Temmuz 2024

Sibirya Kurdu Fiyatları


Sibirya Kurdu, güçlü yapılı ve çekici bir köpektir. Yüzü ve vücudunun alt kısmı beyaz, kalan kısımlar ise kurt grisinden gümüş griye veya kum sarısından siyaha kadar değişiklik gösterir. Gözleri kahverengi veya mavi olabilir ve bazıları farklı göz renkleriyle dikkat çeker. Buz mavisi gözleri korkutucu ve vahşi bir görünüm sergilese de, aslında oldukça yumuşak huyludur. Büyük kar ayakkabılarını andıran tüyleri, patilerini keskin buzlu zemine karşı korur. Kulakları dik ve yukarıdan konumludur. Sibirya Kurdu, sık ve yünlü alt kürk ile yumuşak bir dış kürke sahiptir ve -50 / -60 °C'ye dayanabilir.

Karakteri

Husky'ler kibar, oyuncu, ancak inatçı ve haylazdır. Bu neşeli köpekler kendi ailelerine çok bağlıdır. Zeki, sosyal, sakin ve geçinmesi kolay köpeklerdir. Çocuklara karşı sabırlıdırlar. Herkesi sevdiklerinden ve az havladıklarından iyi bir bekçi köpeği değildirler. Kolay eğitilseler de sadece kendi açılarından bir amacı olan komutlara uyarlar.

Eğitimi

Husky'nin eğitimi sabır, tutarlılık ve Arktik bir köpek karakterinin anlaşılması ile mümkündür. Bu köpek fırsatçı olabilir. Hava sıcak olmadığı sürece mükemmel bir koşu arkadaşıdır. Husky, tuvalet eğitiminde zorluk çıkarabilir. Bu ırk ulumaya bayılır ve kolay sıkılır. Yalnız kalmaktan nefret ettiğinden, eğer bu ırkın sizin için doğru seçim olduğunu düşünüyorsanız, iki tane besleyebilirsiniz. Yalnız yaşayan Husky, büyük ihtimalle etrafı kemirecektir. Onların kızak köpeği olduğu unutulmamalıdır. Birlikte yetiştirilirse diğer ev hayvanları ile arası iyidir, ancak küçük hayvanları avlayabilir. Husky, göründüğünden fazla beslenmeye ihtiyaç duyabilir. Başına buyruk dolaşma eğilimi vardır.

Yaşam Ortamı

Husky'ler apartman hayatına uygun değildir. Husky, ev içinde oldukça hareketlidir. Sık kürkleri nedeniyle sıcak iklimlere uygun bir ırk değildir. Bu ırk sürü halinde yaşamayı sever.

Egzersiz İhtiyacı

Husky, oldukça fazla egzersize gereksinim duyar. Ancak sıcak havada egzersiz yaptırılmamalıdır.

Bakımı

Yılda iki kez olan tüy dökme mevsimi dışında çok yoğun bir bakım gerektirmez. Düzenli taranması yeterlidir.

Kökeni

Sibirya yerlisi olan Husky, Alaska'ya 1909'da getirildi. Yüzyıllar boyunca Sibirya'daki Chukchi halkı tarafından kızak çekimi, ren geyiği güdümü ve bekçi köpeği olarak kullanıldı. Sert Sibirya şartları için mükemmel iş köpekleridir. Dayanıklıdır ve küçük sürüler halinde saatlerce ve uyum içinde çalışmaya bayılır. Husky dayanıklılığı yüksek, hafif yapılı bir kızak köpeğidir. Süratleri nedeniyle Arktik yarışlar için Malamute'taki kürk avcıları tarafından Kuzey Amerika'ya getirilmiştir. 1925'te Alaska, Nome'da difteri salgını baş göstermiş ve pek çok kızak köpeğinden oluşan kızak takımı ilaçları hastalığın olduğu şehirlere ulaştırmayı başarmıştır. Bu başarı ulusal ilgiyi birden Husky'lere çekmiştir. Husky, ayrıca Amiral Byrd'in Antarktika Gezilerinde de kullanılmıştır. Mükemmel bir sürü köpeği olan Husky iş arkadaşları ile iyi anlaşır. Husky ev köpeği olarak oldukça popüler olsa da kızak köpeği olarak da hala başarılı bir ırktır.

Karakter Özellikleri

 • Başka köpeklerle geçinme
 • Başka petlerle geçinme
 • Çocuklarla anlaşma
 • Yabancılara davranış
 • İtaat seviyesi
 • Eğitilebilirlik
 • Koruma özelliği
 • Egzersiz ihtiyacı
 • Oyunculuk

Boyut ve Ağırlık

Yükseklik erkekte 53-60 cm, yükseklik dişide 51-56 cm, kilo erkekte 20,5-27 kg, kilo dişide 16-22,5 kg.

Tüy Özellikleri

Tüy uzunluğu orta uzunluktadır. Tüy yapısı çift tabakalı, su geçirmez, sık, düz, yumuşak, alt tabakası yünlü yapıdadır. Fırçalanma ihtiyacı haftada birkaç kez fırçalamak gerekir. Tıraş ve banyo da tıraş etme ihtiyacı yoktur. Kuru şampuan uygulanabilir. Gerektiğinde yıkanabilir. Tüy dökümü çok tüy dökebilirler.

Yatkın Olduğu Hastalıklar

 • Kalça displazisi
 • Göz hastalıkları
 • Çinko eksikliği

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

irem

04 Haziran 2024 Salı

Ben evimde beslemek istiyorum ama apartman ortamına pek uygun değillermiş ama olsun yinede alıcam

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba irem hanım,

Apartman ortamında hayvan beslemek zor olabilir, ama doğru hazırlık ve eğitimle bu durumu kolaylaştırabilirsiniz. Komşularınızla iyi ilişkiler kurup, evcil hayvanınızın ses ve davranışlarının rahatsızlık vermemesi için önlemler almanız önemli. Başarılar dilerim!

2. Cevap
cevap

Ulumeriç

Eebana İrem hanım, Sibirya kurdunu DV’de beslemek için hiç tavsiye etmem. Aşırı derece tüy döküyor. Pişman olursunuz. Bahçede beslemeniz en doğrusu olacaktır.

soru

hayvan sever b

27 Mayıs 2024 Pazartesi

bende bir tane yavru sibirya kurdu istiyorum olan varmı ??
olan varsa alcam (ama DİŞİ) olmalı

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Hayvan Sever B,

Maalesef elimde yavru Sibirya kurdu yok. Ancak sosyal medya gruplarında veya hayvan barınaklarında arayışa geçebilirsin. Umarım en kısa zamanda aradığını bulursun.

Sevgiler,

2. Cevap
cevap

Esmahan

Genellikle Sibirya Kurdunu ancak büyük şehirlerde bulabilirsin. Yurt dışında internetten hayvan siparişi verilebilse de bizim ülkemizde şu an pek aktif değil bu durum bence iyi ki de değil. Dediğim gibi ancak büyük şehirlerde bulabilirsin. İstersen İstanbuldaki büyük petshoplar ile iletişime geç onlar senin için rahatlıkla bulabilir.

soru

zeki ilker er

16 Mayıs 2024 Perşembe

ben alıcam mavi gözlü sırtı siyah aşşagısı beyaz ama adını ne koysan yardımcı olsanız olurmu?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Elbette, "Maviş" adını düşünebilirsin. Hem gözlerinin rengine uygun hem de sevimli bir isim olur.

soru

Mercan

13 Mayıs 2024 Pazartesi

çok güzeller evimdeki 5 kedim 2 golden 9 hamster 8 tavşan 7 kuş ve 15 balığım var onlara saldırırmı

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Kedilerin avcılık içgüdüleri olduğu için diğer evcil hayvanlara saldırma ihtimalleri olabilir. Ancak, uygun şekilde eğitilir ve izlenirlerse, birbirleriyle uyum içinde yaşamaya alışabilirler. Yine de her ihtimale karşı dikkatli olmanı tavsiye ederim.

soru

Aleda

12 Mayıs 2024 Pazar

Bahçeli bir evimiz olamadığı için annem bize almıyor ama çok sevdiğim bir köpek cinsidir. Aslında bahçeli bir var ama apartman evde besleyemem diye düşünüyor annem.Annem diyorki apartman sahipleri rahatsız olurlar diyor. ben ise olmaz diyorum annem inanmıyor.çok tatlılar aynı zamanda sevimliler ileride büyüyüp bir sibirya kurda yada alman kurdu almak istiyorum muhtemelen sibirya kurdu alırım tüm günümü ona ayıra bilirim.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Aleda Hanım,

Annenizin endişelerini anlıyorum; apartman dairelerinde köpek beslemek bazen komşular için rahatsızlık yaratabilir. Ancak, uygun eğitim ve bakım ile apartmanda köpek beslemek mümkündür. Özellikle Sibirya kurdu gibi enerjik bir cinsi tercih etmeyi düşünüyorsanız, onların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenli egzersiz ve aktivite sağlamanız gerekir. Annenizle bu konuyu konuşup, apartmanda köpek beslemenin sorumluluklarını ve nasıl yönetileceğini anlatabilirsiniz. Umarım ileride hayalinizdeki köpekle mutlu zamanlar geçirebilirsiniz.

2. Cevap
cevap

Şencan

Merhaba, aleda hanım anneniz galiba haklı apartmanda birçok kişi rahatsız olabilir. Sibirya cinsi köpeklere apartman gibi yerler küçük gelebilir onlar biraz daha geniş yerde kalmalı siz annenizi dinleyin bence belki ilerde köpeğiniz olacaktır.

soru

zeynep g.

07 Mayıs 2024 Salı

ben köpegikmi ucuza satmayı düşünmüyorum ne yapmalıyım buz mavi gözleri ve acık gri tonları

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Zeynep g.,

Köpeğinizi ucuza satmak istemiyorsanız, öncelikle onun değerini belirleyip buna uygun bir fiyat belirlemeniz önemli. Bu süreçte, köpeğinizin özelliklerini (mavi gözleri ve açık gri tonları gibi) vurgulayan bir ilan hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, güvenilir ve köpeklere değer veren bir alıcı bulmak için ilanınızı sosyal medya platformlarında, veteriner kliniklerinde veya hayvansever gruplarında paylaşabilirsiniz. İyi bir alıcı bulmak için acele etmemek ve köpeğinizin iyi bir yuva bulduğundan emin olmak da önemli.

Sevgilerle,

2. Cevap
cevap

Kerem kara

Mrb kaç yaşında aşıları tammmı ve ne istiyorsunuz üçret.

soru

Gündüz ULUCUTSOY

29 Nisan 2024 Pazartesi

Sibirya kurdu yavrusu almak istiyorum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Gündüz ULUCUTSOY,

Sibirya kurdu yavrusu edinmek harika bir fikir! Bu cins oldukça enerjik ve sadıktır. Ancak, bakımı ve eğitimi konusunda hazırlıklı olmanız önemli. Eğer daha fazla bilgi veya tavsiye isterseniz yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Bol şans!

2. Cevap
cevap

Tünal

Merhaba , gündüz ulucutsoy sibirya kurdu harika bir köpektir . Hayran bıraktıran gözleri insana sıcaklık veriyor . Kesinlikle almalısınız , oldukça dost canlısıdırlar , çok sadıktırlar .

soru

timucin

28 Nisan 2024 Pazar

ben kılları beyaz, gözleri mavi bir sibirya kurdum olsun isterim yavru olsa iyi olur eğitim daha iyi olur

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Sibirya kurdu harika bir tercih! Yavru olarak sahiplenmek, onu eğitirken daha iyi bir bağ kurmanıza yardımcı olabilir. Umarım en kısa zamanda aradığınız dostu bulursunuz!

soru

alfa

22 Nisan 2024 Pazartesi

alıcam ama hastalınacak dıe korkuyorum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Endişelerinizi anlıyorum Alfa. Ancak, sağlıklı bir şekilde kullanırsanız, herhangi bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum. Herhangi bir endişeniz varsa, doktorunuza ya da bir uzmana danışmanız iyi olabilir. Sağlıklı günler dilerim!

2. Cevap
cevap

Fedayican

İy bakıldığı ve yiyeceklerine dikkat edildiği sürece kolay kolay hastalanmaz. Sibirya kurdu soğuk iklim canlısı olduğu için aşırı sıcaklara gelemez dikkat edilmelidir. Birde asla tavuk kemiği yedirmeyin. Benim sibirya kurdum tavuk kemiğinin midesine batması sonucu vefat etti, ameliyat oldu ama kurtaramadık.

soru

Nazlıcan

21 Nisan 2024 Pazar

Bende sibirya kurdu var bembeyaz masmavi gözleri var

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Nazlıcan Hanım, sibirya kurdunuzun bembeyaz tüyleri ve masmavi gözleri olduğuna göre gerçekten çok güzel bir köpeğiniz olmalı. Eminim ki ona çok iyi bakıyorsunuzdur. Ne kadar şanslısınız!

2. Cevap
cevap

Latife

Merhaba sibirya kurtları çok şirin ve çok iyi dost olan hayvanlardır fakat eğitimi zordur.Sabırla sebatla yapılan eğitim kaçınılmazdır.

soru

köpek kardeşi

07 Nisan 2024 Pazar

Sadık bir köpek olması dikkatimi çekti ne kadar sadık olduğu öğrenmek için bir kaç video izledim insanlar gibi sahibinin mezarının başında hıçkırarak ağlıyor.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Köpek Kardeşi, köpeklerin sadakati gerçekten hayranlık uyandırıcı. Sahibinin mezarının başında hıçkırarak ağlaması, onların ne kadar derin bir bağ kurduğunu gösteriyor. Videoları izleyerek bu sadakatin ne kadar güçlü olduğunu görmek gerçekten etkileyici.

2. Cevap
cevap

Faryab

Köpekler sadık hayvanlardır. Sizin kötü psikolojinizi farkedip üzülebilirler ve zor durumda kaldığınızda size yardım etmeye çalışırlar. 20 sene önce baktığınız köpek sizi bir yerde gördüğünde mutlaka tanır.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sibirya Kurdu Nasıl Beslenir?

Sibirya Kurdu Nasıl Beslenir?

Sibirya Kurdu Dişi Türleri ve Özellikleri

Sibirya Kurdu Dişi Türleri ve Özellikleri

Sibirya Kurdu Fiyatları

Sibirya Kurdu Fiyatları

Sibirya Kurdu Nerede Yaşar?

Sibirya Kurdu Nerede Yaşar?

Sibirya Kurdu Neler Yapar?

Sibirya Kurdu Neler Yapar?